Kalmary w naturalnym atramencie z kałamarnicy z ryżem
Average rating0.0
Category cooking | Skills: Skill | Author: Asociación Moviéndote | Language : Language | Difficulty level : Medium | Time : 60min Share Add Activity

OPIS
Kałamarnica we własnym sosie to danie wykonane z małych kawałków kałamarnicy (w tym macek) gotowanych w naturalnym atramencie z kałamarnicy. Czyszczenie kalmarów jest zabawne i wymaga cierpliwości, ponieważ są one bardzo małe i czasami trudno je opanować palcami i wyczyścić.
Z żywieniowego punktu widzenia kałamarnica (podobnie jak kalmary) wyróżnia się na początku wysoką zawartością białka dobrej jakości, dostarczając wszystkich niezbędnych aminokwasów. Jest to również naprawdę niskotłuszczowy i kaloryczny pokarm: 100 gramów chipironu ma tylko 80 kilokalorii i 1,60 gramów tłuszczów).

 

ETAPY
Ta aktywność jest wykonywana w 4 etapach:
1. Wykonywanie operacji za pomocą jednostek miary
2. Poznanie metodologii pracy krok po kroku
3. Poznanie, jak korzystać z ICT
4. Zrozumienie i zarządzanie różnymi elementami

 

CELE NAUCZANIA
Nauczysz się:
• Czytać ze zrozumieniem
• Realizacji operacji matematycznych
• Znajomości jednostek miary
• Zrozumienia i postępowania zgodnie z instrukcjami

 

ZAANGAŻOWANE UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu ćwiczenia uzyskasz następujące umiejętności:
• Wykonywać dodawanie i odejmowanie
• Zmierzyć się z nowymi sytuacjami
• Zarządzać elementami i TIC
• Wiedzę na temat gotowania.
• Nauczyć się używać zmiennych w elemencie

 

KOMPETENCJE
Po ukończeniu aktywności uczący się zdobędzie następujące kompetencje:
• Umiejętność czytania
• Umiejętność podążania za tekstem
• Wiedza w zakresie  TIC
• Umiejętność wykonywania łączenia elementów
• Umiejętności kalkulacyjne

 

POTRZEBNE MATERIAŁY
(dla 4 osób)
Składniki do przygotowania kalmarów naturalnym atramencie z kałamarnicy z białym ryżem (4 osoby):
800 gr kałamarnicy (16)
1 ząbek czosnku.
2 cebule.
1 zielona papryka
Kilka gałązek pietruszki.
1 torba z atramentem kałamarnicy.
50 ml białego wina
100 ml kawałków rybnych (jeśli chcesz przygotować domowy bulion rybny, przestrzegaj naszego przepisu).
150 g sosu pomidorowego.
Oliwa z oliwek, mielony czarny pieprz i sól.
Jako dodatek, polecam podawać je z ugotowanym białym ryżem.

 

JAK WYKONYWAĆ KALMARY

1. Zaczynamy od czyszczenia kałamarnicy. Ponieważ są one tak małe, zadanie staje się nieco ciężkie, ale musisz mieć trochę cierpliwości:
• Świeże i czyste kalmary
• Świeże kalmary
• Złap torebkę i pociągnij za nogi. Idealnie z nogami wyjdą wnętrzności, ale jeśli nie, ściśnij torbę, aby wydalić wszystko, co zawiera, a nawet jeśli możesz to spróbuj palcem całkowicie opróżnić wnętrzności.
• Aby zakończyć z workiem, pociągnij za pióro, wygląda jak przezroczysty plastik i zwykle trudno zauważyć. Nie ma potrzeby usuwania zewnętrznej powłoki, ponieważ zapewnia ona smak.

Teraz bierzemy je za nogi. Wytnij pod oczami i cofnij wszystko poza mackami. Wśród tych wnętrzności są torby z tuszem, których zewnętrzna strona ma kolor metaliczny, ale są one tak małe, że nie warto ich szukać i trzymać. Wystarczy usunąć usta lub dziób, które mają kalmary w środku macek, mają kształt kuli.
Bardzo dobrze umyj worek i nogi pod strumieniem zimnej wody i pozostaw je w suszarce do naczyń.
• Resztę (wnętrzności, pióro i dziób) wyrzuć.

 

 

2. Obierz i posiekaj ząbek czosnku.

3. Obierz cebulę, umyj zielony pieprz, a wszystko posiekaj dobrze. Aby to zrobić, użyliśmy naszego ręcznego rozdrabniacza, dzięki któremu wszystko zostanie posiekane w kilka sekund i bez płaczu! Możesz też zrobić to za pomocą noża.

4. Postaw mały garnek lub rondel na średnim ogniu z odrobiną oleju i dodaj czosnek. Podsmaż trochę, aż zacznie brązowieć i dodaj cebulę i pieprz oraz odrobinę soli. Podsmażaj, aż cebula będzie przezroczysta, zajmie to około 10 minut.

5. Warzywa dla kałamarnicy w jej własnym tuszu: Pokrój warzywa. Umyj pietruszkę i posiekaj jej liście. Włóż ją do małej miski razem z tuszem kałamarnicy i kilkoma łyżkami wody i wymieszaj łyżką, aby atrament się rozpuścił.

6. Kalmary i pietruszka: mieszamy atrament z pietruszką i wodą. Gdy warzywa są gotowe, dodaj białe wino, aby podnieść temperaturę ognia, aby alkohol wyparował (zajmie to 2-3 minuty). Utrzymaj średnio-niską temperaturą, dodać rybę i sos pomidorowy.

7. Dodaj również mieszankę z tuszem i pietruszką i gotuj wszystko razem przez 10 minut. Na koniec zmiel sos z mikserem ręcznym, jeśli chcesz to zrób to ręcznie. Serek do kalmara. Mamy już sos gotowy na kalmary.
 
8. Postaw żeliwną patelnię na dużym ogniu z odrobiną oleju. Umieść na kuchni.
9. Podsmaż kalmary z odrobiną świeżo zmielonego czarnego pieprzu na 1 minutę z każdej strony, aby lekko przyrumienić.

10. Wrzuć je do garnka z sosem i pozwól im gotować na małym ogniu przez 30 minut, aby były miękkie.

11. Kałamarnica sauté: Możesz przygotować klasyczny biały ryż do dekoracji. Wlej dużo wody do garnka z łyżką soli, a gdy się zagotuje dodaj ryż (jeśli chcesz, aby był luźny, używaj ryżu basmati) i gotuj tyle minut ile wskazano na opakowaniu. Odlej wodę  i ryż gotowy.

12. Podawać i smakować: podawać kalmary z dużą ilością sosu na talerzach z dodatkiem białego ryżu lub innego dodatku. Jeśli chcesz, możesz przygotować danie wcześniej i po prostu podgrzać garnek kilka minut tuż przed podaniem.

 

WARIANTY I WSKAZÓWKI

Warianty przepisu na kalmary w sosie z naturalnego tuszu  i białym ryżem:

1. Jeśli lubisz pikantny smak, możesz dodać go z kilkoma kawałkami papryczki chilli, podczas gdy smażysz czosnek.

2. Możesz również przygotować nadziewane kalmary z tym samym przepisem: kiedy masz gotowe warzywa, oddziel je, aby kontynuować proces, jak to jest w przepisie i napełnij kalmary drugą połówką i użyj wykałaczki, aby je zamknąć. Następnie gotuj w sosie, tak jak zrobiliśmy to w przepisie, i gotowe. Sos zostanie pozostawiony z bardziej płynną konsystencją, niosąc mniej warzyw, ale to nie problem.

Wskazówki: Kiedy używasz patelni do kałamarnicy, spróbuj zrobić to w dość wysokiej temperaturze, to tylko kwestia smażenia jednej minuty z każdej strony.

 

Inne przepisy:

https://www.recetasderechupete.com/calamares-en-su-tinta-con-arroz

http://www.demoslavueltaaldia.com › Recetas

http://canalcocina.es/receta/chipirones-en-su-tinta-con-arroz